AKNET Politikalar

Teslimat ve İade Sözleşmesi

AK İnternet Bilişim Hizmetleri (AK İnternet olarak anılacaktır) ve/veya AK İnternet Web Sitesi(www.akinternet.com.tr) tarafından hizmet alarak bu sözleşmedeki koşulların tamamını kabul etmiş bulunursunuz. Söz konusu şartların okunmaması veya okunduğu halde şartlara uygun davranmamanızdan kaynaklanabilecek her türlü maddi/manevi zarara ilişkin talebinizden AK İnternetin ‘in, bu sitedeki tüm içerik hazırlayıcılarının, çalışanlarının, AK İnternetin ‘in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir cezai ve hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICIYA AİT BİLGİLER

Adı / Unvanı: www.akinternet.com.tr ( PNZ Group Bilişim Limited Şirketi )
Adresi:
Telefon:
E-mail: info@akinternet.com.tr

1.2. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

www.akinternet.com.tr web sitesine üye olurken kullanılan isim soy isim adres bilgileri ve iletişim bilgileri esas alınacaktır.

Ad Soyad:
TC Kimlik No:
Adres:
Telefon:
E-posta:

Şirket ise,

Şirket Adı:
Şirket Türü:
Vergi Dairesi:
Vergi No:
Adres:
E-Posta:
Telefon:

MADDE 2 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait https://www.akinternet.com.tr web sitesinden elektronik ortamda gerçekleştirilen siparişini ( e-ticaret )gerçekleştirdiği aşağıda yer alan nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile alakalı olarak 4077 sayılı “Tüketicilerin Korunması Kanun” ve “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik” gereğince taraflarınsahip oldukları hak ve yükümlülükleri belirtmektedir.

Alıcı, satıcının adı, soyadı, unvan, açık adres bilgileri, iletişim ve erişim bilgileri, satışa konu olan ürü ve hizmetlerin temel nitelikleri, vergiler de dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme türünü, teslimat koşulları ile bu aşamadaki masraflar da dahil olmak üzere satışa konu ürün ve hizmetlerle alakalı olan tüm bilgileri ve “cayma” hakkının kullanılmasından elde edilen hakların nasıl kullanılacağı, şikayet ile itirazlarını gönderebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda anlaşılır ve açık olmakla birlikte internet ortamına ( e-ticaret sitesinde ) uygun olacak şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, ön bilgileri elektronik ortamda kabul ettiğini ve akabinde ürün veya hizmet siparişinde is bu sözleşme hükümlerini eksiksiz kabul ettiğini beyan eder.

https://www.akinternet.com.tr web sitesinde bulunan ön bilgilendirme ile alıcı tarafından gerçekleştirilen ürün veya hizmet sipariş üzerine düzenlenen fatura bu sözleşmenin ayrılmazıdır.

MADDE-3 ÜRÜN/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI

3.1 Ürünlere Ait Bilgiler

İş bu sözleşmenin konusu, Satıcının, Alıcı’ya vereceği ürün veya hizmetle ilgili olarak yaptığı, aşağıda nitelikleri ile satış fiyatı belirtilen hizmet veya ürünün satışı ve teslimi ile alakalı olmak üzere “4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Kanunu” ile “Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri” ile alakalı yönetmelik gereğince tarafların sahip olduğu hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Ürünün Adı: Kodlama Dili: Ürünün Miktarı/Adedi: Ürünün Fiyatı: Ürünün Vergisi: Ürünün Özellikleri:

3.2 Teslimat Şekli

www.akinternet.com.tr web sitesinde satılan ürün ve hizmetler Elektronik Ortamda Kullanılan / Medya Dosyası ve Yazılım Programlama Dosyalarıdır. Teslimat biçimi ALICI’nın, ürün/hizmetin bedelini ödemesinden sonra sipariş sayfasında belirtildiği üzere e-posta adresine ve de telefon numarasına web site kurulumu 24 saat içinde yapılmaktadır. Alınan ürün/hizmet ile alakalı olan web sitesinin kullanıcı adı ve ile kullanıcı şifresi (admin panel bilgisi) gönderilmektedir. E-postaların spama düşmesi, sms'in ulaşmaması vb. teknik sorunlar ise www.akinternet.com.tr sorumluluğunda değildir. Kurulumda oluşabilecek olan teknik sorunlar, doğal afetler, yakın çevre cenaze törenleri vb. olağanüstü hallerde ise ürün/hizmet en geç 3 iş günü içinde tamamlanacaktır.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1 – ALICI, Madde 3'te belirtildiği üzere bu sözleşme konusu olan ürün ya da hizmetlerin temel özelliklerini, satış fiyatı ile ödeme türünü ve de teslimatla alakalı olan bütün ön bilgileri okuyup bunlarla ilgili de bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortam üzerinden gerekli teyidi verdiğini de beyan eder.

4.2– Sözleşme konusu olan ürün ve hizmet, ALICI olan kişiden başka kişi/kuruluşa teslim gerçekleştirilecek ise, teslim edilecek olan kişi/kurulusun ürün/hizmetin teslimatını kabul etmemesinden, değişim ya da iade talep etmesinden de SATICI sorumlu tutulamaz.

4.3 – www.akinternet.com.tr, sözleşme konusu olan ürün ya da hizmetin örnek demoda görüldüğü şekliyle, alıcıya teslim edilmesinden sorumludur. Ödemesi yapılan ürün ya da hizmet ile ilgili detaylar açıklama sayfasında belirtildiği gibidir. Bunun dışında gerçekleştirilen ek işlemler, ek ücrete de tabi olup, bunların yapılıp yapılmaması durumuna da doğrudan satıcı karar verir. Bunun dışında SATICI yazılım ile alakalı olan bilgileri ALICIYLA yazılım dosyası, kod bilgisi, cpanel ya da ftp bilgisi şeklinde olmak üzere satıcıya özel bilgiler ya da verileri paylaşmamaktadır. Söz konusu bu bilgiler hazır web sitesi şablonları senelik kiralanır ve hizmet bedeli alınır.

4.4 – Hazır web siteleri için alıcının isteyeceği ek özelleştirmeler alıcı istekleri doğrultusunda satıcının ve alt yapının yapılabilirlik durumuna göre ek ücret sonrasında gerçekleştirilmektedir. Talepler sistem altyapısına uyumsuz ise, SATICI sipariş ile ilgili istenen güncelleştirme ve güncelleştirmeleri yapmama hakkını da saklı tutar. Alıcı satın almayı gerçekleştirirken, demo sitelerde gördüğü, hazır ürünleri satın almaktadır. Satın aldığı hazır ürün için istenen ek özelliklerden ortaya çıkacak ek ücret ve ek zaman mail ya da telefon üzerinden alıcı kişi ile görüşülecektir.

4.5 – Söz konusu hizmet ve ürünler (web sitesi) SATICININ sunucu altyapısını aldığı sağlayıcı firma üzerinde barındırıldığından, sunucu kaynaklı yaşanabilecek olan kesinti, kapanma vb. teknik aksaklıklardan, maddi ya da manevi kayıplardan da sorumlu değildir.

4.6 – Web sitesi hizmeti satın alındığı günden itibaren 1 senelik zamanı kapsar. Bu zaman tamamlanınca alıcıya e-posta, sms ve de telefon aracılığıyla zaman bitiğine dair bilgilendirme gerçekleştirilir. Bu bilgilendirme esnasında ulaşılamayan, cevap alınamayan alıcıların ürün ya da hizmetleri yenileme zamanı geldiğinde ödenmediği durumlarda otomatik olarak ilgili hizmet ve ürün sonlandırılır. (E-posta ve sms gönderimi doğrultusunda gerçekleşecek teknik problemlerden SATICI sorumlu değildir.)1 sene zamanı kapsayan sipariş sürecinde devam etmek istemeyen alıcıların sözleşmesi ürün-hizmet yenilememesi halinde otomatik olarak fesih edilmiş sayılır ve geçersizdir. 1 seneyi dolduran alıcılar, web site hizmetini ya da satın aldıkları ürünü sürdürmek istedikleri takdirde yenileme bedelini ödeyerek ürün ve hizmeti almaya devam edecektir. Yenileme bedeli ise müşterinin kullandığı hosting paketi başta olmak üzere web sitesi şablonuna ve de aldığı diğer ek hizmetlere göre farklılık gösterebilir.

4.7 – Söz konusu olan web sitesinde kullanılacak olan mail hizmeti, standart web hosting mail hizmeti olup hosting kaynaklı mail gönderilmemesi, mail alınmaması ya da spam kutusuna düşmesi gibi teknik durumlardan SATICI sorumlu tutulamaz. Satıcı web sitesi tasarımlarını depolamak adına hosting alanı sağlamakla mükelleftir.

4.8 – Söz konusu olan web site yazılımları ilk yapıldığı anda yapımcısı ve yayıncısı satıcı kişi akinternet.com.tr imza linki altında kurulur. İsteyen alıcılar 5000 TL + KDV ek ücret vererek sitesinde yer alan akinternet.com.tr imza linkinin site içerisinden kaldırılmasını talep edebilir. Hazır web sitesi ürünü ve hizmeti veren alıcı, yapımcısı ve de yayıncısı olan www.akinternet.com.tr'in web siteyi imza linki bulunarak açtığını da kabul eder.

4.9– İşbu sözleşme bünyesince ALICI olarak üye olma, sipariş verme sırasında onaylandığı andan itibaren gerçeklik ve geçerlilik kazanır. Satıcı, ürün ya da hizmet fiyatlarında bilgilendirme gerçekleştirmeksizin değişiklik yapma hakkına da saklı tutar.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme içerisinde yer alan ürün ve hizmetin kendisine ya da gösterdiği domaine kurulumun gerçekleştikten sonra bundan cayma, domain değiştirme hakkına sahip değildir. Ürünlerimiz ilgili domaine lisanlıdır, lisans silme gibi bir işlem yapılamamaktadır. Bu yüzden sipariş vermiş olduğunuz hazır web sitesini teslim aldığınızdan andan itibaren o ürün kullanıma çıkmaktadır. Bu yüzden hazır web sitesi domaine kurulduğu veya mail ile müşteriye bilgileri gönderildikten sonra istenen iade, iptal ya da cayma hakkı bulunmamaktadır. Fakat alıcı, hazır web sitesi kurulumunu eğer ki domain adresine yapılmamış ise, kurulum almamış olan müşteriler için e-posta gönderilmemiş ise o zaman domain değiştirme, cayma ve iade hakkı ortaya çıkmaktadır.

Bunun yanı sıra, tüketicinin ek istek ve talepleri gereğince üretilen ya da üzerinde değişiklik ya da ilaveler gerçekleştirilerek kişiye özel yapılan hazır web sitesi şablonlarında alıcı tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Siparişin tamamlanması, ödemenin alınması durumunda ALICI işbu sözleşmenin bütün koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

AK İnternet, dilediği zaman, bu sözleşmeyi, tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

Whatsapp Hızlı İletişim
Merhaba 👋
Size yardımcı olmak için buradayız.